دکتر جعفر قادری

تارنمای اطلاع‌رسانی دکتر جعفر قادری

با تاکید بر دو دوره حضور در مجلس:

گزارش عملکرد دکتر جعفر قادری

کد خبر : ۵۰۶۲ تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱

برخی دوستان در مورد عملکرد من سوال میکنند. نکاتی را در این رابطه یاداوری میکنم:

۱- در مجلس هشتم و نهم بیشترین تعداد طرح برای اصلاح قوانین در بین ۲۹۰ نماینده این دو دوره، مربوط به من است. علاوه بر این رتبه من در مشارکت در طرحهای دیگران رتبه ۶-۵ بوده است. طرحهایی مثل طرح حمایت از بازسای بافتهای فرسوده، طرح حمایت از بافتهای تاریخی، طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی، طرح تاسیس تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی، طرح تاسیس کارگروههای مشورتی مجلس در استانها، طرح انتقال پادگانها به خارج از شهرها، طرح نحوه توزیع عوارض ارزش افزوده و الایندگی بین مناطق و شهرستانها، طرح افزایش سهم مناطق نفت خیز و گاز خیز و محروم به ۳ درصد درامد حاصل از صادرات نفت و گاز، طرح تبدیل بزرگراهها به ازاد راه، طرح اصلاح ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها، طرح نقل و انتقال سوابق بیمه بین صندوقهای بازنشستگی و ... بخشی از طرحهای من است. در مجموع بیش از ۵۰ طرح که همه طراحش بنده بوده ام و بیش از ۹۵ درصد انها به قانون تبدیل شده است، بخشی از کارهای من در قانونگذاری بوده است. علاوه براینها بیش از ۱۰۰ ماده و تبصره در حین مطرح شدن طرحها و لوایح پیشنهاد داده ام که بیش از ۹۰ درصد انها مصوب شده است. در این رابطه به ماده ۱۲۳ قانون برنامه پنجم، پرداخت وام به خیرین، انتقال به روز شده سوابق بیمه از صندوق تامین اجتماعی به بازنشستگی کشوری، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، دادن جایگاه قانونی به انجمن صنفی کارگران ساختمانی، حل مشکل مشکل واگذاری زمین به شهرکهای صنعتی، مناطق ویژه و طرحهای گردشگری و ... می توان اشاره کرد. اینها نمونه ای از کارهای من در اصلاح قوانین است که هرکدام مشکلی از مشکلات کشور را حل کرده است. در این دوره که بنده نماینده نبوده ام هم طرحهایی برای اصلاح قوانین داده ام که از بیشتر نمایندگان فعلی فارس بیشتر بوده است.

۲- بنده با عضویت همزمان در دو کمیسیون کلیدی برنامه و بودجه و حمایت از تولید ملی در دو دوره و به تبع ان کمیسیون های تلفیق برنامه و بودجه در تصویب قوانین کلیدی مثل قانون بهبود فضای کسب و کار، قانون رفع موانع تولید و قانون حداکثر ساخت و سایر قوانین مادر در بخش های اقتصادی نقش محوری و کلیدی داشته ام.

۳- بسیاری از کارهای کلیدی و اساسی استان مثل مناطق ویژه اقتصادی سلامت، دانشگاهی، ترمینالهای داخلی و خارجی فرودگاه شیراز، ازادراهها، طرحهای پتروشیمی و فولادی استان و سایر طرحهای زیربنایی استان نتیجه دخالت های مستقیم و یا غیر مستقیم و یا مدلهای اقتصادی مطرح شده توسط بنده است که در فرصتهای اینده در قالب یادداشتهای اقتصادی بیشتر در مورد انها توضیح خواهم داد.

۴- اگر شهرداران بعد از بنده موفق شده اند زیرساختهای شیراز را توسعه دهند نتیجه تملک زمین حداقل ۳۰ مجتمع اداری، تجاری و پارکینگ و تعریف یک مدل برای ساخت اینها در زمان بنده بوده که با پیگیری و کمک به تاسیس بانک شهر و نیز پیش بینی حداقل ۷ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در مجلس به عنوان کارهای بعدی برای شهرداریها تکمیل شده است. اگر دوستان دیگر با تکمیل این طرحها زیرساختهای خوبی را برای شهر ایجاد کرده اند، این اقدامات نتیجه تغییر جهت گیری شهرداری در دوره من بوده که نگاه صرف به عوارض به عنوان تنها منبع درامد به سرمایه گذاری به عنوان مهمترین منبع درامدی شهرداری تغییر نگرش پیدا کرده است.

۵- بدعتی که بنده برای تماس و ارتباط با مردم گذاشتم و از نزدیک با مردم در مساجد جلسات پرسش و پاسخ برگزار میکردم در هیچ دوره ای مسبوق به سابقه نبوده است. تقریبا در همه مساجد شیراز و همه روستاهای شهرستان نه یک بار بلکه چندبار حضور یافته و جلسه پرسش و پاسخ برگزار کرده ام.

۶- پیگیری طرحهای کلان و اساسی استان توسط بنده چه در دوره نمایندگی و حتی در این دوره که نماینده نبوده ام از بیشتر نمایندگان و از جمله نمایندگان فعلی بیشتر بوده است. توانی که برای حل مشکل پالایشگاه دوم شیراز و یا پتروشیمی های فارس گذاشته ام از نمایندگان فعلی بیشتر بوده است.

۷- من نماینده ای تک بعدی نبوده ام که فقط به موضوعات محلی و یا فقط به موضوعات ملی بپردازم و از جنبه دیگر نمایندگی غفلت کنم. من در هر دو بعد وقت گذاشته و موفق بوده ام. این رویه در لین نمایندگان فارس مسبوق به سابقه نبوده است و نمایندگان فارس بیشتر تک بعدی بوده اند.

۸- در دوره نمایندگی در شوراها و مجامع ملی مثل هیات امنای صندوق توسعه ملی و شورای عالی اجرای سیاستهای اصل ۴۴، هیات مقررات زدایی عضویت داشته ام.

۹- بعد از نمایندگی عضو هیات مدیره بانک کارافرین و عضو هیات مدیره یکی از هلدینگهای بزرگ انرژی کشور ( هلدینگ انرژی تدبیر) بوده ام.

۱۰- کمتر نماینده ای داریم که هم دارای بعد نظری و هم تجربی باشد. بنده هم سالها عضو هیات علمی دانشگاه شیراز بوده ام و درسهای مختلف اقتصادی را تدریس و هم در دستگاههای مختلف اداری مسولیت داشته ام.

۱۱- اگر در شیراز به عنوان نماینده، شهردار، نایب رییس شورا و ..‌. جایگاه پیدا کرده ام بخاطر وابستگی جناحی، قومی، قبیله ای نبوده است و به مرور سلسله مراتب ارتقاء اداری و سیاسی را طی کرده ام.

۱۲- در عین حالیکه همیشه به عنوان یک نیروی اصولگرا مطرح بوده ام ولی در برخورد با موضوعات سیاسی اهل تندروی و کند روی نبوده و موضع ثابتی داشته ام. در دوران شهرداری هیچ اصلاح طلبی را بدلیل تفاوت دیگاه از کار برکنار نکرده و هیچ اصولگرای فاقد تخصصی را به دلیل هم خطی بکار نگرفته ام.

۱۳- اگرچه بیشتر درگیر مسائل کلان بوده ام ولی از مطالبات مردمی و خرد هم غافل نبوده ام.

۱۴- در دوران نمایندگی خانواده را در شیراز نگهداشته و همیشه و هر هفته چه در تهران و وچه در حوزه انتخابیه در دسترس موکلین بوده ام.

۱۵- چهره ای رسانه ای و در دسترس خبرنگاران بوده و حضور موثری در رسانه های ملی و محلی داشته ام.

۱۶- روابطی دوستانه با مردم و مسولین داشته و از همین طریق در حل مشکلات مردم موثر بوده ام.

۱۷- در دو دور مجلس نیرویی منتقد ولی دارای راهکار بوده ام و از نظر تعداد سوال از وزراء، شرکت در تحقیق و تفحص از دستگاهها، در بین کل نمایندگان رتبه بالا و در بین نمایندگان فارس بالاترین رتبه را داشته و از ظرفیت دولتهای همراه و غیرهمراه برای حل مشکلات مردم استفاده کرده ام.

۱۸- در زمان جبهه و جنگ، در سازندگی و توسعه همراه و همگام با مردم بوده ام و افتخارم این است که همواره یک نیروی ولایی بوده ام.

۱۹- با عنایت خدا و دعای مردم، هیچ اتهام رشوه و یا فساد مالی و یا اخلاقی متوجه بنده نبوده است و همواره فردی فساد ستیز بوده ام.

۲۰- اهل شفافیت و اطلاع رسانی هستم و مطلب مخفی و پوشیده ای از مردم ندارم.

۲۱- یکی از چند نفر اصلی راه انداز انجمن حمایت از توسعه فارس به عنوان یک تشکل فراجناحی پیگیر توسعه فارس بوده ام. دوستان باید توجه داشته باشند که ارتباط رشته تخصصی من با امور نمایندگی تقریبا از کل نمایندگان فارس بجز یکی دو نفر، از همه نزدیکتر بوده و قابلیت عضویت در بیشتر کمیسیونهای مجلس را داشته ام و تجربیاتم در امور اجرایی قبل از نمایندگی و بعد از نمایندگی بجز یکی دو نفر بیشتر از بقیه بوده است.

نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری تایید یا ثبت نشده است.

پیام کوتاه دکتر قادری

مشاهده آرشیو پیام‌ها