دکتر جعفر قادری

تارنمای اطلاع‌رسانی دکتر جعفر قادری

قادری در گفتگو با ایسنا (جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۵:۱۵):

قادری نماینده سابق مجلس : نیازی به ارتباط با آمریکا نداریم

کد خبر : ۵۰۴۸ تاریخ انتشار: ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: آمریکایی‌ها نشان دادند دنبال مسائل حاشیه‌ای هستند، دنبال ضربه زدن به نظام هستند و ما نیازی به ارتباط با آن‌ها نداریم....

قادری نماینده سابق مجلس : نیازی به ارتباط با آمریکا نداریم

جعفر قادری در گفت‌و گو با ایسنا، در ارتباط با اهمیت و ضرورت توجه به فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی اظهار کرد: سیاست‌های انقلاب و نظام باید مکمل یکدیگر باشند؛ در عین حال که در حوزه نظامی باید اقتدار خود را نشان دهیم و از ظرفیت‌های نظامی استفاده کنیم و اجازه ندهیم هیچ دولتی مثل آمریکا اجازه تعرض به ایران را داشته باشد و اجازه ندهیم از منطقه برای تهدید ما استفاده کند؛ باید ارتباط با همسایگان و کشورهای قدرتمندی مثل چین روسیه و ورود به اتحادیه‌های بین‌المللی مثل اوراسیا را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: این ارتباط‌ها کاملا در سیاست خارجی ما تعرف شده است و چارچوب دارد و همواره بر سر ارتباطات‌های سازنده وفاق ملی وجود دارد. اما این اجماع به معنی ارتباط مسئولین ما با آمریکا نیست و اصلا نباید فکر و ایده مذاکره با آمریکا در ذهنشان باشد.

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: باید از تماس با روسیه، چین و هند استفاده کرده و به آن به عنوان یک استراتژی راهبری نگاه کنیم؛ توجه داشته باشیم این ارتباط‌ها نباید مجوزی برای ارتباط با آمریکا یا ارتباط خارج از چارچوب با اروپا باشد.

وی همچنین گفت: همان طور که مقام معظم رهبری گفته‌اند با کشورهایی که بنای زورگویی ندارد و می خواهند با ما ارتباط سازنده داشته باشند ارتباط خواهیم داشت اما آمریکایی‌ها نشان دادند دنبال مسائل حاشیه‌ای هستند، دنبال ضربه زدن به نظام هستند و ما نیازی به ارتباط با آن‌ها نداریم.

قادری گفت: تا زمانی که آمریکایی‌ها به برجام بر نگشتند حتی نباید به آن‌ها توجه کرد. در این شرایط باید عزت نفس و اقتدار و توانمدی خود را به دنیا نشان دهیم. نیاز به ارتباطات ما را کشورهای همسایه و شرق می توانند تامین کنند دلیلی ندارد برای حفظ ارتباط بین‌المللی با غربی‌ها وارد گفت‌وگو شویم.

وی در پایان گفت: دیپلماسی کشور باید کنار توانمندی‌های نظام و همین طور توانمندی داخلی بر حسب منافع ملی پیش برود و نباید هیچ کدام از این موارد نادیده گرفته شود.

نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری تایید یا ثبت نشده است.

پیام کوتاه دکتر قادری

مشاهده آرشیو پیام‌ها