دکتر جعفر قادری

تارنمای اطلاع‌رسانی دکتر جعفر قادری

توسط جعفر قادری مطرح شد

نامزد باید تمام وجودش زبان و نماینده باید تمام وجودش گوش باشد

کد خبر : ۵۱۷۵ تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
نامزد باید تمام وجودش زبان و نماینده باید تمام وجودش گوش باشد

انتظار براین است که نامزد انتخاباتی در ایام قبل از انتخابات از همه فرصت هایش در جهت بیان دیدگاه ها، عملکردها و برنامه های آینده استفاده کند. برخلاف انتظار بیشتر نامزدها در این ایام سراپا گوش شده و به همه مطالبات و انتظارات مطرح شده توسط مردم اعم از قابل انجام و یا غیرقابل انجام پاسخ مثبت می دهند. این افراد غافل از اینکه بخشی از مطالبات مردم با وظایف و اختیارات نمایندگی مردم در مجلس سازگاری ندارد و بعد از انتخاب شدن از عهده انجام آن بر نمی آیند، تلاش می کنند به هر شکلی شده رای موکلین را جمع آوری و به عاقبت تعهدات بی مبنا توجهی نکنند. این افراد بجای اینکه برای معرفی خود تمام وجود زبان باشند، تمام وجود گوش بوده و زبانی برای گفتن ندارند.

در مقابل برخی از نمایندگان بعد از انتخاب شدن به جای اینکه در شنیدن خواسته ها و مطالبات مردم سراپا گوش باشند، گوشی برای شنیدن ندارند. این افراد به جای گوش دادن به خواسته ها و مطالبات مردم و تلاش در جهت اجرایی کردن این مطالبات، با تمام وجود سعی در توجیه عملکرد خود دارند.

اشکال کار برخی از نمایندگان و مسئولین اجرایی این است که به جای کارگزاری مردم، در جایگاه یک تئوریسین ظاهر شده و مرتب از بایدها و نبایدها صحبت می کنند، غافل از اینکه جایگاه یک تئوریسین در دانشگاه است و اگر فردی در جایگاه نمایندگی و یا اجرایی قرار گرفت باید تمام گوش و پاسخگو باشد نه اینکه در جایگاه مطالبه گری قرار گرفته و از بایدها و نبایدها صحبت کند.

پایان پیام/

نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری تایید یا ثبت نشده است.

پیام کوتاه دکتر قادری

مشاهده آرشیو پیام‌ها